Gjej pun on line

Gjej pun on line

Punët më te mira që mund ti bëni nga shtëpija
Nëse kompania juaj po ju lejon të punoni nga shtëpia, atëherë urime. Sidoqoftë, për të gjithë të tjerët që kanë nevojë për një fillim të ri në botën online, këtu është nje list nga punët më të mira nga punët online.

Zgjidh një që rezonon me ty. Kërkoni më shumë për pozicionin që ju intereson të zbuloni se si mund të largoheni nga puna juaj dhe të filloni të punoni nga shtëpia.

Youtube

Nëse e shihni veten duke shikuar më shumë YouTube sesa duhet, atëherë shanset janë që të keni hasur tashmë në kanalin e Logan Paul.

Antikat qesharake të Logan me miqtë e tij drejtojnë miliona shikime në kanalin e tij.

Sidoqoftë, përderisa mund të duken të gjitha si argëtim dhe lojëra në video, mund t’ju habisë të mësoni se Logan bën mbi 13-milion dollarë në vit nga të ardhurat nga reklamat në kanalin e tij.

Asgjë nuk ju ndalon të imitoni suksesin e Logan. Nëse keni njohuri në një fush, dhe ju pëlqen të jeni para kamerës, mund të filloni karrierën tuaj në YouTube dhe të fitoni para nga llogaria juaj.

YouTube ka kufizime specifike për partnert e tyre, por nëse vendosni kohë dhe përpjekje, mund të keni sukses në YouTube.

Pr me tepr lexoni artikullin; Si te fitoni para nga youtube

Mësoni anglisht

Nëse keni një diplomë, atëherë mund të merrni parasysh lixherimin e gjuhës Angleze Online nga shtëpia.

Vende si Kina dhe Japonia kanë konunitete të mëdha njerëzish të biznesit, të cilët kërkojnë mësues te xhuhs angleze për t’u mësuar atyre gjuhën.

Anglishtja është akoma gjuha e biznesit, dhe shumë kultura aziatike punësojnë tutorë anglezë për veten dhe fëmijët e tyre.

E vetmja pengesë e punës në internet si një mësuese angleze është orari i punës.

Meqenëse shumica e klientëve tuaj do të qëndrojnë në Azi, ju do të filloni punën vetëm në mbrëmje.

Si rezultat, kjo e bën këtë punë ideale për këdo që kërkon të krijojë të ardhura shtesë në kohën e lirë.

Nëse keni sukses si mësues, atëherë studentët tuaj me siguri do t’ju japin mjaft kërkesa për të forcuar biznesin tuaj me rezultate të reja.

VIPKid është rekomandimi ynë për të filluar mësimin në internet. VIPKid është një platformë mësimore që lidh mësuesit e anglishtes me studentë të rinj kinezë në anglisht.

Asistent Virtual


Sipërmarrësit në internet dhe tregtarët e internetit kanë nevojë për ndihmë në menaxhimin e rrjedhës së punës të tyre.

Është sfiduese për të koordinuar të gjitha aspektet e një plani të marketingut në internet pa një asistent. Asistentët virtualë janë ne kërkes të mëdha.

Një asistent virtual ishte një nga armët sekrete të Tim Ferris kur u përpoq të distancohej nga puna e tij e ditës.

Asistentët virtualë ndihmojnë tregtarët e Internetit dhe sipërmarrësit në internet me një sërë detyrash.

Ju mund të duhet të hulumtoni një projekt, të shkruani postë elektronike ose të plotësoni listat e produkteve. Ka shumë kërkesë për AV kompetent dhe efikas.

Një asistent virtual ndihmon sipërmarrësit dhe tregtarët ne kohën e tyre të lirë pt te punuar në çështje të tjera më urxhente me biznesin.

Si rezultat, mund të prisni të fitoni një pagë të mirë nëse keni aftësi të nevojshme për të zvogëluar detyrat e punës ditore të tregtarit ose sipërmarrësit.

Nëse mund të arrini të rritni bazën e klientit tuaj, kurrë nuk do të duhet të kërkoni përsëri një punë zyre.

“Freelance” Shkrim

Nëse e mendoni veten si një shkrimtar fjalësh dhe keni një talent për të shkruar, atëherë ka shumë punë për ju në internet.

Për t’filluar, provoni të regjistroheni në platformat si Upwork dhe Fiverr. Këto platforma ju vendosin në kontakt me qindra mijëra punë shkrimi.

Ju kryeni kontrata dhe merrni pagesa në llogarinë tuaj PayPal. Sidoqoftë, konkurenca për të fituar punë në internet është e ashpër, dhe do të duhet të ndërtoni vetë një portofol ndërsa prisni punë.

Sidoqoftë, përfundimisht do të gjeni një klient për të cilin ia vlen të punoni, dhe mund të gjeni një vend pune të plotë për të shkruar përmbajtje për blog, postimet e miqve dhe rishikimet.

Nëse keni një diplomë, atëherë provoni të aplikoni për një pozicion gazetarie ose si kolumnist për një revistë.

Një pune si shkrimtar profesionist mund t’ju mundsojë një pagë të shkëlqyeshme, veçanërisht nëse është me një botim të madh.

Për më shumë lexoni udhëzuesin,"Si të bëheni një "Freellancer"shkrimtar i pavarur

Blogim

A keni një hobi? Nuk ka rëndësi se çfarë ju pëlqen të bëni; ju mund të befasoheeni se ka miliona njerëz të tjerë atje me të njëjtat interesa si ju. Blogimi u ofron shkrimtarëve një alternative për të qenë një shkrimtar me kohë të plotë.

Nëse keni një punë me kohë të plotë që ju pëlqeni, atëherë fillimi i një blog në kohën tuaj të lirë për të fituar para në internet është një ide e shkëlqyeshme. Sapo blogu juaj të fillojë të marrë një sasi të mirë vizitorësh mujorë, mund të filloni të fitoni para nga faqja juaj e internetit.

Reklamimi po lëviz në internet, dhe shumica e kompanive kanë buxhet të konsiderueshëm për reklamim.

Një agjenci ose kompani mund t’ju drejtohen juve për të nënshkruar një kontratë reklamimi ku ju promovoni produktet ose shërbimet e tyre në postimet tuaja.

Ka mënyra të shumta për të fituar para faqet tuaja, duke ju paguar një komision mujor të konsiderueshëm.

Mund të marrësh me qira hapësirë ​​reklame dhe të gjurmosh rezultatet e tua përmes llogarisë tënde Google AdSense.

Përfundimisht, do të arrini në një vend ku të ardhurat tuaja nga blogu juaj po e bëjnë kontrollin e pagave tuaja, duke ju lejuar të kaloni në jetën tuaj të re si një bloger profesionist pa probleme.

E- commerce

Tregtia elektronike po tejkalon me shpejtësi vendet fizike me pakicë si zgjedhja e parë e konsumatorit.

Studimet tregojnë se tregtia elektronike është vendosur të tejkalojë vendet e shitjes me pakicë deri në vitin 2025, ne Sh.B.A që harxhojnë mbi 510 miliardë dollarë për blerjet në internet vetëm në vitin 2018.

Sot, është e lehtë të hapësh një dyqan në internet dhe të fillosh shitjen e produkteve.

Ekzistojnë një larmi modelesh që mund të përdorni për të automatizuar dhe menaxhuar biznesin tuaj të tregtisë elektronike, si dhe platforma të shumta për të shitur mallrat dhe shërbimet tuaja.

Me modelet e dropshipping dhe opsionet e deponimit 3PL, ju mund të krijoni biznesin tuaj në shtëpi.

Ju nuk duhet të shqetësoheni për produktet që grumbullohen kudo në shtëpinë tuaj, ose dërgoni ndonjë nga produktet tuaja tek klientët tuaj.

FBA – Përmbushja nga Amazon
Siç u përmend më lart, tregtia elektronike është mënyra se si po lëviz lëvizja me pakicë.

Një nga sfidat më të mëdha me të cilat përballen sipërmarrësit e tregtisë elektronike është logjistika. Importimi, marrja, paketimi dhe dërgimi i produkteve tuaja është një sfid.

Për fat të mirë, shumë kompani tani ofrojnë logjistikë të palëve të treta (3PL), ku ata menaxhojnë procesin për ju.

Ju dërgoni ato mallrat tuaja në depot e tyre, dhe ata merren me procesin e shitjes dhe logjistikën, gjithçka që duhet të bëni është të hapni dyqanin tuaj dhe te tregtoni produktet tuaja.

Sidoqoftë, marketingu i dyqanit tuaj nuk është e lehtë, dhe ka shumë konkurrencë në internet në çdo vend.

Drejtimi i trafikut në dyqanin tuaj është përparësia juaj numër një si një tregtar i tregtisë elektronike. Tani mund të përfitoni nga trafiku që rrjedh në Amazon, shitësi më i madh në botë.

Amazon merr mbi gjysmën e trafikut të përfshirë me tregtinë globale elektronike. Përmes programit FBA, shitësit tani mund të fillojnë tregtimin e dyqaneve dhe të përdorin trafikun e Amazon.

Jo vetëm kaq, por mund të përdorni edhe Amazon si një qendër përmbushjeje.

Ju i ruani produktet tuaja me Amazon, dhe ato merren me mbledhjen, paketimin, transportimin, madje dhe kthimin e klientit.

Në këmbim të përdorimit të FBA, do t’ju duhet t’i paguani Amazon një komision për të gjitha shitjet.

Zhvilloni dhe Shisni një Kurs Online

A keni njohuri të specializuara në një fush që njerëzit do t’i konsiderojnë të vlefshëm? Për shembull, nëse do të bënit një sukses në shitjen e modeleve të bluzave tuaja në adoleshencë, keni njohuri të specializuara.

Ju mund të krijoni një kurs, duke u siguruar njerëzve udhëzime të hollësishme se si të kopjoni modelin e biznesit tuaj.

Chris Record përfittoi më shumë se 1 milion dollarë nga ideja e tij e projektimit.

Chris shfritzoi një situart bejsbolli, Skuadra e tij lokale, San Francisco Giants, po u shprngulte në një stadium të ri Candlestick Park, stadiumi origjinal i ekipit.

Chris punësoi dikë që t’i dizajnonte një bluzë që shkruante “Mos harroni Parkun e Shandanit”, së bashku me një imazh ajror të stadiumit.

Duke përdorur platformën e reklamave në Facebook, Chris shënjestroi tifozët e Giants që vizituan stadiumin. Rezultati ishte mbi 400,000 dollarë në shitje.

Sidoqoftë, Chris pastaj u kthye dhe prodhoi një kurs se si ai përdori POD për të fituar paratë e tij.

Kursi përfundoi duke shitur më shumë se një milion dollarë të ardhura, duke e bërë Chris një sipërmarrës shumë të pasur dhe të ri – gjithçka për shkak të një ideje të mirë POD.

Menaxhimi i mediave sociale

Rritja e Twitter, Facebook dhe Instagram ndryshoi mënyrën se si ne komunikojmë me njëri-tjetrin.

Nuk i duhej korporatave dhe markave të mdha për të kuptuar se media sociale ofron një platformë të vlefshme të marketingut me shumë mundësi.

Në ditët e sotme, brendet kanë nevojë për një prani në mediat sociale, ose konkurrenca do t’i lërë ata pas.

Nëse jeni ekspert në mekanikën e mediave sociale dhe e kuptoni anën e marketingut të platformës, atëherë keni aftësi me kërkesë të lartë.

Qëndroni në shtëpi dhe menaxhoni, llogaritë e mediave sociale te brendeve duke përdorur mjete të automatizuara të programeve kompjuterike.

Ju do të menaxhoni fushata me përmbajtje dhe reklama, dhe do të angazhoheni aktivisht me audiencën e synuar të brendit në të gjitha platformat sociale, duke i dhënë një zë brendit.

Një nga pjesët më të mira për të qenë një menaxher i mediave sociale është se ju mund të bëni një sasi të konsiderueshme të punës tuaj në pajisjen tuaj te celularit.

Merrni punën tuaj kudo që dëshironi dhe punoni kur ju përshtatet juve.

Sugjerime të tjerë si të fitoni para online